Fayans

kahverengi-banyo-fayans-modelleri-9kahverengi-banyo-fayans-modelleri-6kahverengi-banyo-fayans-modelleri-6kahverengi-banyo-fayans-modelleri-10kahverengi-banyo-fayans-modelleri-3

Banyoda Seramik Neden Tercih Edilmelidir?

Seramik, binlerce yıldır insan hayatında var olan ve gittikçe de popülerleşen bir malzeme. Doğada bulunan kil ve çeşitli materyallerin şekillendirilmesi ve pişirilmesiyle elde edilen seramik, günümüzde evlerde, ofislerde, restoranlarda çokça tercih edilmekte. Banyo da seramik kullanımına en uygun alanlardan biri. Gün içinde sürekli sıcak ve ıslak bir alan olan banyo, seramik kaplamanın bütün nimetlerinden faydalanıyor. Banyolarda kullanılabilecek pek çok ürün çeşidi olan Yurtbay Seramik, sizler için bu binlerce yıllık seramik üretim işlemini son teknoloji hale getiriyor. Seçeceğiniz seramikler ile hem çok şık görünen, hem de kolay kirlenmeyen ve yıpranmayan bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Seramik, Hijyenik bir Banyoya Sahip Olmanızı Sağlar

Seramik, özellikle banyolar için kullanılacak olan kabartmasız, düz seramik çeşitleri, suyu geçirmedikleri gibi kolayca yıkanıp temizlenebilirler. Kir tutmazlar. Bu da her daim temiz, hijyenik bir banyoya sahip olmanızı sağlayacaktır. Banyonuzda kullanacağınız Seramik Çeşitleri için  incelemeniz, nasıl bir seramiği kullanacağınız hakkında fikir edinmenizi sağlayacaktır.

 1. Seramik, pişirilmiş toprak, kil ve çeşitli özel materyallerden oluşan ve tamamen antibakteriyel bir materyal.
 2. Hidrofobik, yani sıvıyı içine çekmeyen, dışarıda bırakan bir yüzey yapısına sahip olduğundan, rutubet, küf, bakteri oluşumu gibi problemleri engeller.
 3. Kolayca yıkanır, günlük temizlik esnasında yıpranmaz.
 4. Yurtbay Seramik, özel olarak ürettiği banyo seramik çeşitleri ile daha da uzun ömürlü bir kullanım sunmakta.

Bütün bu sebepler göz önünde bulundurulduğunda, yapmanız gereken ilk şey mutlaka kaliteli bir seramik seçmek. Unutmamalısınız ki, seramik üretimi nispeten basit gibi görünse de en ufak bir üretim hatası veya kalitesizlik bütün bir yapıyı etkileyecektir. Bu nedenle Dünyanın önde gelen seramik üreticilerinden olan Yurtbay Seramik’i tercih etmenizi öneririz.

Seramik Kullanarak Ferah Bir Banyo Dekore Edebilirsiniz.

Özellikle küçük bir banyonuz varsa, doğru renkte ve modelde bir seramik seçerseniz, alanı olduğundan daha ferah ve geniş gösterebilir, sürekli aydınlık bir banyoya sahip olabilirsiniz. Yurtbay Seramik, sahip olduğu geniş banyo kataloğu ile pek çok renk, çeşit ve konseptte banyo seramiği sunmaktadır. Size tek kalan da bu seramikler arasından banyonuzun ebatlarına en uygun seramiği seçmek, isterseniz duvar seramiği, isterseniz de zemin kaplama seramiği olarak kullanmak. Unutmayın, pastel ve açık tonlarda kullanılacak bir seramik, banyonuza çok farklı bir hava katacaktır.

Parlak Seramik mi, Mat Seramik mi?

Parlak seramik, mat versiyonuna göre çok daha gösterişli duracak olsa da, banyo zemini için pek iyi bir tercih olmayabilir. Seçeceğiniz seramiğin parlak bir seramik oluşu, onun daha zor temizlenmesine ve daha az dayanıklı olmasına sebebiyet verebilir. Banyolarda sıklıkla kullandığımız aşındırıcı temizlik malzemeleri de bu parlaklığı zaman içinde yokedebilir. Ancak banyo kullanımı için oldukça uygun olan mat seramik, hem çok daha kolay temizlenir hem de daha uzun süre dayanır. Banyo dekorasyonu için düşündüğünüz seramiği mutlaka iyice incelemeli, teknik detaylarına hakim olmalısınız, parlaklık ve matlık tabii ki tamamen sizin zevkinize kalmış, parlak bir seramiğin de banyoyu daha gösterişli bir hale getireceğini unutmamak gerek.

Kahverengi Banyo Fayans Modelleri

 • Çift desenli fayanslar
 • Alacalı fayanslar
 • Dikey fayanslar
 • İnce uzun fayanslar
 • Altıgen fayanslar
 • Dev boy fayanslar
 • Dokulu fayanslar